XXXIV Niedziela – 26 listopada 2023 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Dlatego po Mszy św. odnowimy „Akt poświecenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi”, za który można uzyskać odpust zupełny.

 1. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Natomiast Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży propaguje kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.
 2. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zakończymy modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Natomiast wypominki roczne nadal przyjmujemy w zakrystii.
 4. W środę, 29 listopada, nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej i wieczorna Msza św.. Na jej zakończenie rozpoczniemy uroczystą nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP, w której polecamy dzieci i młodzież, matki oczekujące potomstwa oraz modlić się będziemy o poszanowanie życia i godności każdego człowieka.
 5. W czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jednocześnie w ostatni dzień miesiąc składamy hołd św. Janowi Bosko, któremu polecamy dzieci, młodzież, rodziców oraz naszych dobrodziejów.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  – w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i Komunią św. czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św., natomiast popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzamy chorych, starszych i niewychodzących z domu;
  – w  sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.  Po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii. Zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic żywego różańca. Natomiast taca zostanie przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  Jest: Gość Niedzielny, Niedziela i kolejny numer dwumiesięcznika Trwajcie w Miłości. Czasopisma te znajdują się tu przed ołtarzem.