XXXIII Niedziela – 19 listopada 2023

1. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i ofiarowania za zmarłych Komunii św..
  2. W środę o godz. 18.00 nowenna do M.B. Częstochowskiej, a po niej wieczorna Msza św.. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  3. W liturgii wspominamy:
    – w poniedziałek, 20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
    – we wtorek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny;
    – w środę, 22 listopada – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. W modlitwie polecamy naszego organistę p. Stanisława oraz dziewczęta ze scholii, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele;
    – w piątek, 24 listopada – świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dug-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  4. W zakrystii przez cały miesiąc listopad przyjmujemy na wypominki roczne.
  5. W piątek, 24 listopada, z racji ostatniego piątku miesiąca po Mszy o godz. 18.00 uczcimy Boże Miłosierdzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.
  6. W ubiegłą niedzielę do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zebraliśmy kwotę 821 zł. Za gest pomocy i życzliwości składamy serdeczne – Bóg zapłać!
  7. W przyszłą niedzielę uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zakończymy rok liturgiczny.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Mariana  Kalbarczyka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: „Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…”.