XXXII Niedziela – 12 listopada 2023

1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dlatego po Mszach św. do puszek są zbierane ofiary na ten cel.
  2. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkami codziennie po Mszy św. godz. 00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i ofiarowania za nich komunii św.
  3. W środę, nowenna do M.B. Częstochowskiej, a po niej Msza św. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki, w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  4. W liturgii wspominamy:
    w poniedziałek, 13 listopada – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka,i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
    w piątek, 17 listopada – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę;
    w sobotę, 18 listopada – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
  5. W zakrystii, przez cały miesiąc listopad, przyjmujemy na wypominki roczne. Informujemy za zmarłych polecanych w tych wypominkach od stycznia, w każdy pierwszy wtorek miesiąca, będzie sprawowana Msza święta oraz dziesiątek różańca wraz z odczytaniem część imion zmarłych polecanych w tych wypominkach.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
    W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła śp. Stefania Detka. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Zdrowaś Maryjo… , Wieczny odpoczynek…