XXXII Niedziela – 12 listopada 2023

 1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dlatego po Mszach św. do puszek są zbierane ofiary na ten cel.
 2. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkami codziennie po Mszy św. godz. 00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i ofiarowania za nich komunii św.
 3. W środę, nowenna do M.B. Częstochowskiej, a po niej Msza św. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki, w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 4. W liturgii wspominamy:
  w poniedziałek, 13 listopada – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka,i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
  w piątek, 17 listopada – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę;
  w sobotę, 18 listopada – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
 5. W zakrystii, przez cały miesiąc listopad, przyjmujemy na wypominki roczne. Informujemy za zmarłych polecanych w tych wypominkach od stycznia, w każdy pierwszy wtorek miesiąca, będzie sprawowana Msza święta oraz dziesiątek różańca wraz z odczytaniem część imion zmarłych polecanych w tych wypominkach.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła śp. Stefania Detka. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Zdrowaś Maryjo… , Wieczny odpoczynek…