XXXI Niedziela – 5 listopada 2023

1. Różaniec z wypominkami dzisiaj o godz. 17.30.
2. W środę, 8 listopada, kończymy naszą modlitwę różańcową za polecanych w wypominkach listopadowych. Natomiast w pozostałe dni miesiąca po wieczornej Mszy św. będzie odmawiany dziesiątek różańca wraz z wypominkami. Nadal pozostajemy w duchowej łączności z naszymi zmarłymi. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszy św. i ofiarowania za nich Komunii św..
3. Natomiast w zakrystii przez cały miesiąc listopad przyjmujemy na wypominki roczne. Przypominamy, że za zmarłych polecanych w tych wypominkach od stycznia za zmarłych polecanych w tych wypominkach, w każdy pierwszy wtorek miesiąca, będzie sprawowana Msza święta oraz dziesiątek różańca wraz z odczytaniem część imion zmarłych polecanych w tych wypominkach.
4. W środę, nowenna do M.B. Częstochowskiej, a po niej Msza św. Prośby
i podziękowania prosimy składać do skarbony, w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
5. W liturgii wspominamy:

  • w czwartek, 9 listopada – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • w piątek,10 listopada – św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła.
  • w sobotę, 11 listopada – św. Marcina z Tours, bpa. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za odzyskanie niepodległości i modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

6. W przyszłą niedzielę, 12 listopada, przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dlatego po Mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.
7. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z modernizacją ogrzewania w naszym kościele. Dziękujemy za ofiary składane na tace i te wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Inne informacje!

Dnia, 10 listopada 2023 r. o godzinie 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach, odbędzie się poświęcenie obrazu św. Karola Boromeusza przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Wydarzenie jest związane z rocznicą 400-lecia zakończenia epidemii, która miała miejsce w latach 1622-1624. Wówczas biskup krakowski Marcin Szyszkowski prosił
o interwencję św. Karola Boromeusza, obiecując mu wybudowanie kościoła na Karczówce za pomoc w zakończeniu epidemii.