XVII Niedziela – 30 lipca 2023

 1. W poniedziałek, 31 lipca, w liturgii wspominamy św. Ignacego z Loyoli prezbitera, założyciela zakonu jezuitów.
 2. We wtorek, 1 sierpnia, czcimy św. Alfonsa Marię Liguoriego biskupa i doktora Kościoła, założyciela zgromadzenie ojców redemptorystów.
  – W tym dniu przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  – Tego dnia rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia. W modlitwie polecajmy młodzież oraz Ojca św. Franciszka.
 3. Środa, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  W tym dniu w naszym kościele  przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 4. W piątek, 4 sierpnia, przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  – W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
  – W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i Komunią św. czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św., natomiast popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu.
  – W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii.
 6. Jeszcze do 4 sierpnia trwają zapisy na Pieszą Kielecką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału.
 7. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca. Taca zebrana w tym dniu zostanie przeznaczona na inwestycje,a przede wszystkim na modernizację ogrzewania w naszym kościele. Za wszelkie ofiary składane na ten cel mówimy Wam staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.