XVI Niedziela – 23 lipca 2023

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 24 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.   Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary, które zostaną zebrane przy tej okazji, będą przekazane do Fundacji MIVA Polska, za które zostaną zakupione różne pojazdy dla misjonarzy. Przypominamy o szlachetnej akcji 1 grosz za 1 kilometr na rzecz pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.
 2. Jutro, 24 lipca przypada wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 3. We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. W 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
  –  We wtorek także przypada wspomnienie Św. Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. Czcimy go jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.  
 4. W środę, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych. Natomiast przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 5. W sobotę, 29 lipca, przypada wspomnienie świętych; Marii, Marty i Łazarza, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.
 6. Dziś, przy Krzyżu na ul. Kruszelnickiego, obok pętli autobusowej, zostanie odprawiona w Msza św. o godz. 16.00. Mieszkańców najbliżej mieszkających prosimy o przygotowanie tego miejsca. 15 min. wcześniej będzie okazja do spowiedzi.
 7. Zachęcamy do udziału w Pieszej  Kieleckiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy trwają do 4 sierpnia i odbywają się przez internet.
 8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. W minionym tygodniu została podpisana umowa na wykonanie modernizacji ogrzewania w naszym kościele. Na przełomie września i października, na podłodze w ławkach będą montowane odpowiednie panele grzewcze. Dlatego zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel. Wszystkim darczyńcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Józefę Socha i śp. Olgę Domańską. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek …….