XIV Diecezjalne Spotkanie Młodzieży

W dniu 18 czerwca 2016 r., pod hasłem „Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca”, odbędzie się w Wiślicy XIV Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.  Przez konferencje, modlitwę, dynamiki, świadectwa, Eucharystię oraz koncert, pragniemy odkrywać głębię naszej więzi z Chrystusem wypływającą z życia łaską Chrztu świętego. Zapraszamy wszystkich młodych – uczących się i pracujących – do stanięcia wraz z duszpasterzami u Źródeł Wiary i do wspólnego świętowania.

Spotkanie poprzedzi szkolenie w zakresie bezpieczeństwa przewidziane dla wolontariuszy, którzy będą posługiwać w parafiach podczas Dni w Diecezji. Poprowadzą je, w bazylice o godz. 10.00, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji. Obecność wolontariuszy obowiązkowa. Proszę o przekazanie tej informacji wolontariuszom.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w kontekście 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W programie:

10.00 – Zapisy grup na Placu Miejskim

– Zajęcia dla osób nie uczestniczących w szkoleniu wolontariuszy

11.30 – Zawiązanie wspólnoty

12.00 – Dynamicznie o wierze

14.00 – Posiłek

15.00 – Eucharystia – przewodniczy Biskup Kielecki Jan Piotrowski

17.00 – Koncert

Zadbajmy o udział młodych z naszych parafii w tym spotkaniu. Warto podjąć trud zorganizowania się przynajmniej w ramach dekanatu. Dzisiejsze stanięcie przy młodych przygotowuje ich do stanięcia przy nas w zatroskaniu o Kościół. Koszty organizacyjne wyniosą 10 zł od osoby. Grupy proszę zgłaszać telefonicznie, do mnie osobiście (602758365), do 16.06.2016 r., abym mógł zapewnić odpowiednią ilość posiłków.

 

 

Szczęść Boże