XII Niedziela – 25 czerwca 2023

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Zapraszamy dziś na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, a w pozostałe dni czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W środę, 28 czerwca, w liturgii wspominamy św. Ireneusza, męczennika i doktora Kościoła. Ponadto w cotygodniowej nowennie powierzymy Matce Bożej Częstochowskiej naszą codzienność oraz dziękujemy za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku szkolnym i prosimy o bezpieczne wakacje.
  3. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo obaj są wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymskokatolicki. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Przez ich wstawiennictwo będziemy polecali opiece Bożej cały Kościół, a szczególnie naszego Papieża Franciszka. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  1. W piątek, 30 czerwca, w ostatni dzień miesiąca czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00 kończymy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie oddajemy cześć św. Janowi Bosko, któremu polecamy naszych dobrodziejów oraz dzieci i młodzież przeżywające swoje wakacje. Zaś z racji ostatniego piątku miesiąca, po nabożeństwie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, w którą szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej. Po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa, w której polecać będziemy Bogu przez Jej serce rodziny naszej parafii.
  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przyjmiemy nowych ministrantów.
  1. W związku z przypadającą w tym roku 770 rocznicą kanonizacji św. Stanisława bm. diecezja kielecka organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 2-9 września br.. Na trasie znajdą się m. in. Padwa, Manopello, San Giovanni Rotondo, Rzym i Asyż. Więcej szczegółów na stronie parafii i pod linkiem: https://www.diecezja.kielce.pl/sites/default/files/na.pdf
  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.

Jeszcze inna informacja!

W poniedziałek, 26 czerwca, w godz. 14.30-15.15 na parkingu przy ul. Miedzianej w specjalnym ambulansie diagnostycznym będzie można wykonać szereg badań. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie i na ulotkach przy drzwiach.