XI Niedziela – 18 czerwca 2023

 1. Trwa miesiąc czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę
  w codziennych troskach. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a dziś o godz. 17.30.
 1. We wtorek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych powodów musieli opuścić kraj ojczysty.
 1. W środę, 21 czerwca, w liturgii wspominamy św. Alojzego Gonzagę, zakonnika, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży. Tradycyjnie w tym dniu nowenna do MB Częstochowskiej z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. Muzeum Diecezjalne w Kielcach, zaprasza w czwartek na wykład w ramach Akademii – Wiara-Kultura-Nauka. Tematem będzie: ” Świat w czasach Chrystusa”. Bliższe informacje znajdują się na plakacie w gablotce.
 1. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 1. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.
 1. Planowana na 21 czerwca pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych do Kałkowa została odwołana i przełożona na inny termin.
 1. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, aby w modlitwach dziękowali Bogu za otrzymane dobro i przeżyty czas, a jednocześnie prosili o dobry, bezpieczny wypoczynek duchowy i fizyczny w czasie wakacji.
 1. Dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła – te składane na tacę i wpłacane na konto naszej parafii. Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Maria Wójcik, Ewa Kołodziejczyk i Jan Nagłowski. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek …