WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – VII Niedziela Wielkanocna 21 maja 2023 r.

1. Wczoraj w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św.. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy na Msze św. w niedziele całego roku o godz.10.00, a w „Białym Tygodniu”, czyli od poniedziałku (od jutra) do piątku włącznie do codziennego udziału w strojach komunijnych we Mszy św. wieczornej o godz.18.00 i nabożeństwie majowym. Jutro dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki Pierwszej Komunii Świętej.

2. Zapraszamy naszych wiernych do włączenia się w nowennę ku czci MB Wspomożenia Wiernych przed jej uroczystością i modlitwę w intencji Ojca św., naszej Ojczyzny, parafii, rodzin oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Nowennę odprawiamy w czasie nabożeństwa majowego.

3. W środę, 24 maja przypada uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, patronki naszego Zgromadzenia Salezjańskiego. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. W tym dniu, jak w każdą środę, przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

4. W piątek, 26 maja, przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Jest to także ostatni piątek miesiąca dlatego na Mszy św. o godz. 18.00 uczcimy Boże Miłosierdzie.

5. W piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18.00 młodzież przygotowująca się do Bierzmowania będzie przeżywać swoje Triduum przed przyjęciem tego sakramentu. Otrzyma go w poniedziałek (29.05.) o godz. 16.30 z rąk Ks. Bpa Mariana Florczyka.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z klas czwartych będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Św.. Próba ceremonii liturgicznych we wtorek po Mszy św. oraz w piątek o godz. 17.00, a o godz. 17.30 spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców.

7. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w następną niedzielę kończy okres wielkanocny. W tym dniu w kieleckiej katedrze o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Kielc. Zapraszamy!

8. Za tydzień po każdej Mszy św. przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Za wsparcie tej instytucji niosącej pomoc obłożnie chorym, w imieniu wolontariuszy wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania!

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, składane na tace i przesyłane na konto. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.