Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Niedziela – 28 maja 2023 r.

Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę trwania
w Kościele i odwagę do wyznawania naszej Wiary”
. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

 1. Jutro drugi dzień świąteczny i jednocześnie święto NMP Matki Kościoła. Chociaż dla wielu jest to dzień pracy, to jednak uszanujmy świąteczny charakter tego święta. Msze św., jak w dzień powszedni, a więc o godz. 8.00 i 18.00.
 2. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Nasze prośby składamy u stóp naszej najlepszej Matki i Pośredniczki u Boga. Zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej oraz na Eucharystię o godz. 18.00, po której zakończymy nabożeństwa majowe.
 3. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlić się będziemy za wszystkie dzieci, z okazji ich święta, aby wzrastały w łasce Bożej i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy; czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzamy chorych i niewychodzących z domu, z rejonu ul. Batalionów Chłopskich oraz z ul. Kruszelnickiego.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym, modlitwa różańcowa, w której polecać będziemy rodziny naszej parafii.
 1. Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Hospicjum imienia św. Matki Teresy z Kalkuty. Za wsparcie tej instytucji niosącej pomoc obłożnie chorym, w imieniu wolontariuszy składamy serdeczne – Bóg zapłać!
 2. Jutro, 29 maja o godz. 16.30 młodzież naszej parafii będzie przystępować do sakramentu bierzmowania, którego udzieli bp. Marian Florczyk. Dlatego dzisiaj zapraszam kandydatów i świadków na Mszę św. o godz. 18.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu próba ceremonii. Natomiast okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30
 3. W niedziele, 11 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 w naszej parafii będziemy przeżywać Jubileusz Małżeństw. W związku z tym bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w tej Mszy św. tych par małżeńskich, które w tym roku obchodzą swój jubileusz 25 lub 50-lecia sakr. małżeństwa. Zgłoszenie prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej .
 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmyśp. Andrzeja Śledź, Mariana Młynarczyk i Eugeniusza Maruszak. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek