Warto przeczytać.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego (cena 6 zł):

– Adwentowy cykl Gościa Niedzielnego. Pokój rozpoczyna się zawsze wtedy, gdy żyjemy w intymnej relacji z Bogiem Ojcem. Ten zaś patrzy na nas wyłącznie przez rany swojego Syna.

– Przyszłość polskiej energetyki. Czeka nas przebudowa systemu energetycznego, a wraz z tym sporej części nasze gospodarki. Dla Śląska – dodatkowo – to także ogromne wyzwanie społeczne. Czy Polska i Polacy wytrzymają te zmiany?

– Rutyna i formalizm już nie działają. Odkrywamy w naszych środowiskach ludzi, którzy są związani z Kościołem tylko przez chrzest, ale już nie przez praktykę wiary. To do nich jest skierowana nowa ewangelizacja.

– W najlepszych rękach. Przy okazji zakończenia roku św. Józefa dziennikarze „Gościa” dzielą się świadectwami, w których opowiadają o doświadczeniu jego szczególnej opieki w poświęconym mu roku.

– Nawrócił się dzięki muzułmanom, oddał im całe serce. Zastrzelił go jeden z nich, ale na jego pogrzebie licznie zgromadzeni wyznawcy islamu płakali, że jako katolik nie trafi do nieba. Historia bł. Karola de Foucauld, którego kanonizacja odbędzie się 15 maja 2022 roku.

– Media na wojnie. Polski przekaz na temat kryzysu granicznego jest dość słaby, ale przebija się do zagranicznych mediów. Jednak w niektórych krajach Unii Europejskiej prasa atakuje nasz kraj ostrzej niż Sputnik i RT. Niekiedy antypolski przekaz pochodzi niestety znad Wisły.

W najnowszej Niedzieli (cena 8 zł):

– O kulisach powstania największej katolickiej rozgłośni w Polsce, o atakach na radio i sile, która pozwala mu od trzech dekad być katolickim głosem w polskich domach, opowiada o. Tadeusz Rydzyk, twórca i dyrektor Radia Maryja.

– Jak zrozumieć treści zawarte w Biblii? Czy brak odpowiedniej wiedzy może być utrudnieniem w czytaniu Pisma Świętego? Jak interpretować pojawiające się w Starym Testamencie sceny okrucieństwa? Praktycznych rad, jak czytać Biblię, udziela ks. Wojciech Węgrzyniak.

– Kościół naucza, że migrantom i uchodźcom należy pomagać. Jak reagować w obecnej sytuacji, gdy zjawisko migracji zostało wywołane sztucznie przez reżim Łukaszenki?

– Po tragedii we Włoszczowie. Niedawny tragiczny pożar pokazał, że Polacy umieją się jednoczyć w obliczu tragedii.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Vivat Jezus! Rycerze Kolumba z parafii w Łosieniu mają swój sztandar

– Dawna drukarnia jak nowa. W Pińczowie odrestaurowano znany zabytek

– Srebrny Jubileusz bazyliki miechowskiej

– Bądźmy łakomi na życie wieczne. Jak po chrześcijańsku przeżyć Adwent – wyjaśnia ks. prof. Jarosław Czerkawski