Warto przeczytać

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Czy Chrystusa można ogłosić Królem Polski? Skoro Chrystus jest Królem, to czy potrzebna Mu jest intronizacja z naszej strony? Jeśli tak, co ona oznacza dla przeciętnego katolika?

– Naprawdę cudowny. Przez minione 190 lat Cudowny Medalik stał się narzędziem licznych Boskich interwencji – uzdrowień, ocaleń i nawróceń. Ks. Waldemar Rakocy przedstawia symbolikę Medalika.

– Obawy, nadzieje, synod. Co świeccy katolicy sądzą o synodzie i jak wygląda ich zaangażowanie w prace na etapie diecezjalnym? W najnowszej „Niedzieli” pierwszy rekonesans po polskich diecezjach.

– Tę walkę oglądał cały świat. O eutanazji dzieci i eksperymentach medycznych w szpitalach opowiada Christine Broesamle, misjonarka, koordynatorka kampanii mającej na celu ochronę życia 2-letniego Alfiego Evansa z Liverpoolu.

– Wojna u bram. Sytuacja na naszej wschodniej granicy staje się coraz bardziej napięta. Nikt nie ma złudzeń, że inspirowana jest przez Moskwę. Co stanowi cel Rosji? Jaką rolę w planie Putina odgrywają „uchodźcy”? Kto w Polsce i w Unii Europejskiej jest rosyjskim agentem?

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Radość, przyszłość, nadzieja. Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym.

– Rycerze Kolumba z pomocą rodzinie w Papierni (par. Drugnia).

– Spotkanie ojca ze swymi synami. Bp. Jan Piotrowski o wizycie Ad Limina.

– Karmelitańskie tradycje pochówków (Piotrkowice k. Chmielnika).

 W najnowszym Gościu Niedzielnym.

– Gość Niedzielny analizuje sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Przygląda się działaniom Białorusi i międzynarodowym reakcjom na zaostrzający się kryzys. W rozmowie z gen. Romanem Polko, byłym dowódcą jednostki GROM, pyta o możliwe scenariusze rozwoju sytuacji.

– Wykorzystywanie tragedii. O posłużeniu się śmiercią kobiety w Pszczynie przez środowiska proaborcyjne oraz o medycznym wymiarze tej tragedii mówi prof. Bogdan Chazan.

– Zewnętrzne gesty nie pomogą. Czy tytułowanie Chrystusa „Królem Polski” to dobry pomysł? Co Kościół mówi o objawieniach Rozalii Celakówny? I dlaczego sformułowanie, że Maryja jest Królową Polski nie wzbudza takich wątpliwości?

– Cudowny medalik. Rusza Nowenna. Rodzina św. Wincentego a Paulo, czyli Siostry Miłosierdzia i Księża Misjonarze, jako depozytariusz treści objawienia z 1830 roku chce uczcić jubileusz 200-lecia istnienia Cudownego Medalika

Do numeru dołączony jest film dokumentalny o losach bł. Ks. Jana Machy