Uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Dlatego po Mszy św. odnowimy „Akt poświecenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi”, za który można uzyskać odpust zupełny.

  1. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.
  1. Jutro, 22 listopada, w liturgii wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. W modlitwie polecamy naszego organistę p. Stanisława oraz dziewczęta ze scholii, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  1. W środę, 24 listopada, przypada wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dug-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  1. W środę, nieustająca nowenna do MBCz.,po niej wieczorna Msza św.
  1. Dzisiaj o godz.16.00. celebrowana będzie, dodatkowa Msza św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców. Serdecznie zapraszamy. Natomiast w sobotę, tj. 27 listopada, dla młodzieży przygotowującej się do sakr. Bierzmowania, odbędzie się tzw. Dzień skupienia. Początek na Mszy św. o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.
  1. W odpowiedzi na apel episkopatu Polski oraz naszego biskupa Jana Piotrowskiego, do puszek, które są ustawione w prezbiterium, zbierane są ofiary na pomoc migrantom oraz na rzecz potrzebujących i ubogich. Za gest pomocy składamy serdeczne – Bóg zapłać!
  1. W zakrystii przez cały miesiąc listopad przyjmujemy na wypominki roczne.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Czasopisma takie jak; Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się – znajdują na stopniach przed ołtarzem. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy.
  • Jeszcze jedna informacja.

Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Kielcach organizuje pielgrzymkę do Torunia na uroczystości 30-lecia powstania Radia Maryja. Wyjazd 4 grudnia 2021 r. o godzinie 4.30 z parkingu przy kościele. Zapisy w kancelarii lub zakrystii oraz telefonicznie  668 847 553   Organizator – Jan Fert

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła śp. Barbara Krężołek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,… wieczny odpoczynek………