Warto przeczytać

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Polisa na życie wieczne. Czy można zapewnić sobie i swoim bliskim zmarłym otwarte bramy do nieba? Jak to zrobić? „Niedziela” przygląda się różnym możliwościom, które proponuje Kościół.
– Hipokryzja prezydenta Bidena. Amerykański prezydent jest katolikiem, co nie przeszkadza mu promować aborcję. Jaka jest więc prawdziwa twarz Joego Bidena? Czy politycy, którzy sprzeciwiają się nauce Kościoła, np. w sprawie ochrony życia, powinni zostać pozbawieni Komunii św.?
– Komu odpusty? W listopadzie szczególnie mocno będziemy modlić się za dusze w czyśćcu, chcąc zapewnić im dar nieba. Jako środek do tego Kościół zaleca odpusty. Ale czy wiemy, czym one są.
– Pytaj, co się stanie po śmierci. Czy powinniśmy bać się śmierci? Co będzie potem? O sensie życia i o jego przemijaniu opowiada prof. Stanisław Grygiel, filozof i wykładowca, wieloletni przyjaciel Jana Pawła II.
– Kto rozpala polską młodzież? 33 mld zł – tyle kosztuje nas leczenie chorób spowodowanych paleniem papierosów. To 15% całkowitych wydatków na zdrowie publiczne. Koszt ten w przyszłości może się zwiększyć, gdyż koncerny tytoniowe skutecznie nakłaniają do palenia młode pokolenie.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Na statku, który wypływa w morze. Ks. Dariusz Gącik o śmierci, przemijaniu i wierze w świętych obcowanie.
– Rembieszyce, dziedzictwo i teraźniejszość. W niewielkiej, liczącej ok. 1650 osób parafii jest dziewięć róż Żywego Różańca.
– Nie tylko w październiku. O ciekawej inicjatywie modlitwy różańcowej wśród nauczycieli w Kielcach.
– Przygotowują do dzielenia się Bogiem – Seminarium w Kielcach zainaugurowało nowy rok akademicki.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Obok świętych Piotra, Pawła, Franciszka czy Dominika – Polikarp, Justyn, Atanazy, Bonifacy, Perpetua, Felicyta. Dlaczego spośród blisko 10 tysięcy świętych (ilu ich jest dokładnie, trudno oszacować, zwłaszcza że w pierwszych wiekach chrześcijaństwa nie prowadzono statystyk, a prawo do ogłaszania świętym miał każdy biskup) Kościół wybrał do litanii te właśnie postaci?
– Złoty klucz. Przed uroczystością Wszystkich Świętych Franciszek Kucharczak przygląda się ostatnim ziemskim chwilom świętych – Faustyny, Teresy od Dzieciątka Jezus, Jana Vianneya czy Karola Boromeusza.
– Ostatni prolajfer. Deputowany sir David Amess zginął podczas dyżuru poselskiego. 25-letni Ali Harbi Ali, pochodzący z somalijskiej rodziny mieszkaniec Londynu, zadał mu 12 ciosów nożem. Choć Amess był katolikiem, policja nie dopuściła do niego księdza, który chciał udzielić ostatniego namaszczenia.