Warto przeczytać…..

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Spowiedź nie jest zabiegiem kosmetycznym. Chodzi w niej nade wszystko o odnowienie relacji z Bogiem” – pisze Franciszek Kucharczak w artykule o istocie sakramentu pokuty.

Niedoceniony. 10 lat temu zmarł kard. Józef Glemp. Był ostatnim prymasem Polski mającym wpływ na cały Kościół w Polsce oraz jego najważniejszym reprezentantem w rozmowach z władzami i Stolicą Apostolską.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Czy Matka Boża ma taką moc, aby obronić nas przed skutkami burz i piorunów? To jedno z pytań, które niesie ze sobą święto celebrowane w liturgii jako Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni, a w wierze ludu nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Afera korupcyjna Unii Europejskiej zatacza coraz szersze kręgi. Włoski europoseł Pier Antonio Panzeri został świadkiem koronnym i zaczął zeznawać, kto jeszcze brał łapówki.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Sędziszów upamiętnił ks. Mariana Haczyka

Odnaleźli Boga i przyjaźń – relacja z Leszczyn

XVI Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Piotra Klimczyka

Do najnowszego „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli” dołączony został dodatek specjalny „Odkrywamy prawdę”. „Nie możemy pozostać obojętni wobec oskarżania św. Jana Pawła II o to, że nie reagował na nadużycia seksualne w Kościele katolickim. Zarzuty te nie są poparte żadnymi wiarygodnymi dowodami; są opiniami czy wręcz pomówieniami, nie wytrzymującymi konfrontacji z faktami.