Niedziela 29 stycznia 2023 r.

 1. We wtorek, 31 stycznia całe nasze Zgromadzenie Salezjańskie czci swego założyciela św. Jana Bosko. Zapraszamy na wspólna modlitwę dziękczynienia, szczególnie na Mszę św. o godz. 17.00.
 1. W środę, 1 lutego, w Zgromadzeniu Salezjańskim jest obchodzony dzień pamięci i modlitwy za zmarłych Salezjanów. Pamiętajmy w modlitwie  szczególnie o tych, którzy tu pracowali, jak; śp. ks. Bronislaw Piróg, śp. ks. Albert Heitzer, śp. ks. Jan Popielski, oraz wielu innych. W szczególny sposób będziemy ich wspominać na nowennie do Matki Bożej Częstochowskiej i na Mszy św. o godz. 17.00.
 2. W czwartek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze św. z błogosławieństwem święć w naszym kościele, o godz. 8.00, 10.00 i 17.00.
 3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
 4. W piątek, 3 lutego, wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona czuwającego nad ludzkim gardłem i głosem. Dlatego po Mszach św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa gardła.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  – W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 17.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od 16.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzamy chorych, starszych i niewychodzących z domu; ks. proboszcz z rejonu ul. Batalionów Chłopskich. Natomiast z rejonu ul. Kruszelnickiego ks. Piotr, tym razem wyjątkowo w sobotę od godz. 9.30.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. modlitwa Różańcowa w intencji rodzin naszej parafii.
 1. W przyszłą niedziele zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00
 2. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Jednocześnie informujemy, że składka na sprzątanie kościoła w tym roku wynosi 80 zł.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickie, która znajduje się przed ołtarzem.