Warto przeczytać…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Jak dotrzeć do zbuntowanego nastolatka, apatycznych parafian czy krnąbrnych dzieciaków? Jak krzewić wiarę w czasach, które wydały wierze otwartą wojnę? Na te pytania odpowiadają: katecheta, rodzic i proboszcz.

Na czym polega grzech przeciwko Duchowi Świętemu? Co w sytuacji, kiedy ktoś popełnił ten grzech, a nie jest tego świadomy? Czy dla takiej osoby jest ratunek? Odpowiedzi udziela teolog.

Zmarł kard. George Pell, australijski hierarcha, jeden z najważniejszych ludzi w Watykanie, duchowny który mocno cierpiał za Kościół i prawdę.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Bóg przychodzi w rodzinie – spektakl „Boże Narodzenie” w parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach

Cenne inicjatywy w parafii Grzymałków. Tamtejsza szkoła podstawowa przyjęła niedawno imię Jadwigi Mikody

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Okrzyknięte przez media jako budzące kontrowersje wspomnienia abp. Georga Gänsweina to swoisty pamiętnik zawierający świadectwo o Benedykcie XVI.

Mam nadzieję, że w trakcie tego procesu uwypuklimy cechy, które Helenę charakteryzowały jako osobę mającą bliską i piękną więź z Bogiem, i będziemy mogli pokazać jej realność – że nie jest człowiekiem odległym, ale żyjącym tak jak my – mówi ks. Paweł Wróbel SDS, postulator procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć.

Nie można robić z Benedykta XVI patrona krucjaty przeciwko „zepsutej i zrelatywizowanej Europie”. Zmarły papież może być patronem dialogu z tym światem, który tęskni za prawdą, dobrem i pięknem.