Niedziela 22 stycznia 2023 r.

1. We wtorek, 24 stycznia, przypada święto św. Franciszka Salezego, patrona, naszego Zgromadzenia Salezjańskiego, a także patrona dziennikarzy i prasy katolickiej.
  2. W środę, 25 stycznia, obchodzimy święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przed wieczorną Mszą
    o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
  3. W czwartek, 26 stycznia, przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  4. W sobotę, 28 stycznia obchodzimy wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
  5. Dziś po Mszy o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do św. Jana Bosko, w której polecać będziemy dzieci i młodzież, wychowawców i nauczycieli, rodziców oraz wszystkich dobrodziejów dzieł salezjańskich. Zachęcamy do gorliwego uczestnictwa w tej nowennie.
  6. W dniu wczorajszym zakończyliśmy nasze tegoroczne kolędowanie. Wszystkim za życzliwe przyjęcie nas do swoich domów oraz za wspólną modlitwę
    i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Swoją wdzięczność pragniemy wyrazić w modlitwie, szczególnie w uroczystość św. Jana Bosko w dniu 31 stycznia na Mszy św. o godz. 17.00. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynienia.  Jednocześnie informujemy, że osoby, które z różnych przyczyn nie miały kolędy w swoim domu, a chciałyby jeszcze ją przeżyć, to będzie taka okazja w dniu jutrzejszym od godz. 15.30. Adresy prosimy zgłaszać się w zakrystii.
  7. Od wtorku wznawiamy odprawianie wieczorną Mszę św. o godz. 17.00.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickie, która znajduje się przed ołtarzem.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła śp. Janina Dobrzalska. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo,… Wieczny odpoczynek…