W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

– Zobaczyć człowieka. Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest największym kryzysem migracyjnym, jakiego doświadczyła Polska po 1989 r.

– Tylko Ktoś wychowa Kogoś. Jest wielu świętych nauczycieli, którzy pozostawili po sobie świętych uczniów. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Franciszek Kucharczak przybliża sylwetki znanych i mniej znanych świętych, którzy zasłynęli jako wychowawcy młodzieży.

– Program „Fit for 55” dyskusyjny. O bezpieczeństwie energetycznym Polski, propozycji nowej polityki klimatycznej Fransa Timmermansa oraz problemie kopalni Turów mówi minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

W najnowszej „Niedzieli” m.in.:

– Jak dziś mówić o Jezusie? Wierni nie zawsze mają świadomość obowiązku głoszenia Ewangelii w swoim otoczeniu i tam, gdzie nie dociera ksiądz.

– Każdy ma swój różaniec. Różaniec to modlitwa uniwersalna. Modlimy się nim zarówno w samotności, jak i wspólnotowo.

– „Nowe prawa” sprzeczne z wartościami. Nowa interpretacja praw człowieka ma zniszczyć tradycyjne wartości (w tym rodzinę)

– Synod o synodalności rozpoczęty. W Watykanie 9 października rozpoczęło się prawdopodobnie jedno z najważniejszych wydarzeń kościelnych na progu trzeciego tysiąclecia. Przed synodem stoi wiele zadań, które koncentrują się wokół podjęcia na nowo misji Kościoła w przybliżaniu ludziom nauki Chrystusa.

W „Niedzieli Kieleckiej” m.in.:

SacroExpo 2021. Organizatorzy cieszą się z lepszej frekwencji niż przed rokiem. Księża chwalą ofertę.

– Przynagla je Miłość Ukrzyżowanego. 14 listopada siostry pasjonistki będą dziękowały Bogu za 100 lat istnienia zgromadzenia.

– Różnymi drogami na Święty Krzyż. Około 400 pątników wraz z przewodnikami dotarło do sanktuarium

– Miechowska społeczność na Polach Nadziei. Ponad dwadzieścia różnych instytucji – szkoły, parafie, firmy – włączyło się w akcję sadzenia żonkili rozpoczynającą Kampanię Pola Nadziei.