29 ndz. zwykła

29 Niedziela  Zwykła – 17.10.2021 r.

1. W środę, 20 października wspominamy św. Jana Kantego prezbitera, profesora Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym.

2.W piątek 22 października, czcimy św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

3. W środę nowenna do MB Częstochowskiej połączona z nabożeństwem różańcowym. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. W minioną niedzielę do puszek, na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy kwotę 809 zł. Wszystkim wspomagającym tę fundację składamy staropolskie – Bóg zapłać!

5. Dzisiaj o godz.00. celebrowana będzie, dodatkowa Msza św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców. Serdecznie zapraszamy.

6. Zbliża się miesiąc listopad, który jest poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych. Wypominki listopadowe – jednorazowe – składamy w zakrystii. Kartki na wypominki listopadowe znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych-listopadowych w dniach od 1 do 8 listopada po Mszach świętych wieczornych będziemy odmawiać różaniec.

7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stopniach przed ołtarzem.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła śp. Jadwiga Komorowska. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,………….. wieczny odpoczynek………