Warto przeczytać…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Kogo wychowuje polska szkoła? Patriotów czy kosmopolitów? Ludzi Dekalogu czy obojętnych konsumentów? A może dawno „wywiesiła białą flagę” i jedynie stara się wtłoczyć w młode umysły jak największą ilość wiedzy?

– Czy ktokolwiek w polskiej szkole zawraca sobie głowę wychowaniem? Czy szkoła jest nosicielem takich wartości, jak miłość, prawda, sprawiedliwość, uczciwość, sumienność itp.? Stan polskiego szkolnictwa ocenia Aleksander Nalaskowski

– Konserwatywny zwrot w Europie. Wsparcie dla rodzin, zahamowanie fali migracyjnej, podniesienie płacy minimalnej, energetyka jądrowa oraz zmiana kursu względem Brukseli – to postulaty partii, która wygrała wybory we Włoszech.

W najnowszym numerze „Bliżej Życia” przeczytamy o Medjugorie – miejscu, w którym dzieją się cuda. Poznamy receptę Vicka Vujicica na życie w radości i dziękczynieniu Bogu oraz historię kobiety, która nie pije już od 30 lat i pomaga innym pokonać nałóg

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Pod znakiem jedności i pokoju. Rajd pielgrzymkowy na Święty Krzyż

– Orędowniczka – św. Tekla – chroni. Relacja z Piotrkowic k. Wodzisławia

– Diecezjalne spotkanie trzeźwościowe w Bęczkowie

– Różańcowych intencji przybywa (relacja z Bodzentyna)

– Zawołani po imieniu. Marianna i Wacław Stradowscy, którzy w pewną okupacyjną noc dali schronienie pięciorgu Żydom: braciom Pasternak oraz małżeństwu z dzieckiem. Zapłacili najwyższą cenę

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– 60 lat temu Kościół podjął ogromne dzieło, które przerosło przewidywania jego uczestników. Sobór Watykański II był inny od wcześniejszych. Dlaczego Sobór był tak ważny?

– O wzlotach, upadkach i wielkiej mocy modlitwy w rozmowie z Marcinem Jakimowiczem mówi Czesław Lang. „Przeżyłem w sporcie różne momenty, wzloty i bolesne upadki” – mówi wybitny kolarz

– O religii w szkole i akcji „Żegnaj religio”, z którą ruszyła obywatelska inicjatywa Same Plusy pisze Franciszek Kucharczak. „Sprzeciw ideologów laicyzmu wobec religii w szkole najczęściej sprowadza się do insynuacji, jakoby Kościół indoktrynował dzieci i młodzież.

„Ksiądz wywalał mnie z lekcji religii, mówiąc: »Wyjdź, szatanie!«” Zżymał się, gdy nazywano go celebrytą. Na czym polega fenomen rosnącej popularności ks. Jana Kaczkowskiego?