Niedziela 9 października 2022 r.

  1. Nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie, bezpośrednio po Mszy o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
  2. W środę, 12 października, przed Mszą św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  3. Czwartek, 13 października, wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera z Zakonu Kapucynów, założyciel wielu wspólnot zakonnych. Natomiast z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które będziemy przeżywać zaraz po Mszy św. o godz. 17.00 na nabożeństwie różańcowym, a następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  4. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.
  5. W sobotę, 15 października wspominamy św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła, reformatorkę zakonu karmelitańskiego.
  6. W niedzielę 23 października w naszej parafii będziemy przeżywać wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi J.E. Bp Marian Florczyk. W programie wizytacji biskup będzie celebrował Mszę św. o godz. 10.00 i 12.00. Już dziś zapraszamy młodzież i dzieci oraz rodziców z małymi dziećmi na Mszę św. o godz. 10.00, po której odbędzie obrzęd błogosławieństwa małych dzieci. Natomiast na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich innych min. przedstawicieli naszych grup.

W związku z tym wydarzeniem taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na organizacje całej wizytacji. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy staropolskie Bóg zapłać!

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz  można nabyć „ Gość Extra” w cenie 12 zł. Polecamy ten okolicznościowy numer poświęcony tematyce Bożego Miłosierdzia

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła śp. Barbara Surowiec. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…