warto przeczytać…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

W mediach głównego nurtu, jeśli się mówi o kapłanach, to zazwyczaj źle. „Niedziela” pokazuje na swoich łamach sylwetki zwyczajnych – niezwyczajnych księży, którzy są solą ziemi Kościoła w Polsce.

Mówi się, że młodzi ludzie odchodzą z Kościoła. Tymczasem duszpasterstwa akademickie dużego kryzysu nie przeżywają. Nadal są kuźnią świadomych katolików

Bliżej życia z wiarą. Historia człowieka uratowanego przez Anioła Stróża, informacje o świętym miejscu, w którym odzyskuje się zdrowie oraz o ziołach na ukojenie nerwów.

W Niedzieli Kieleckiej

W płaszczu Maryi – w Piekoszowie jest kaplica wieczystej adoracji

W kręgu wartości i tradycji – parafia w Obicach

Na straży Grobu Bożego – uroczystości w Miechowie

Niekonwencjonalna przestrzeń duchowości (par. Białogon)

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Kardynał Konrad Krajewski już po raz czwarty podczas wojny pojechał na Ukrainę. Tym razem dotarł aż na linię frontu. O tym, co zobaczył opowiada czytelnikom w rozmowie z Beatą Zajączkowską.

Medialna wrzawa towarzysząca wejściu do szkół nowego przedmiotu o nazwie historia i teraźniejszość z pewnością nie sprzyja rzeczowej ocenie pomysłu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Czego tak naprawdę będą się uczyć młodzi ludzie na lekcjach HiT-u?

„Wiara daje uspokojenie, dlatego jestem spokojny, bo wiem, że życie nie kończy się tu na ziemi” – powiedział kiedyś Franciszek Pieczka. Ten wybitny aktor i dobry człowiek zmarł 23 września, przeżywszy 94 lata.