Niedziela 2 października 2022 r.

  1. We wtorek, 4 października przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  2. W środę, 5 października, będziemy wspominać Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Dlatego zapraszamy do kościoła na 15.00, na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszej Ojczyzny. Natomiast przed Mszą św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a po nabożeństwie różańcowym odbędzie spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Wszystkich członków Rady serdecznie zapraszamy.
  3. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów oraz dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone z tzw. „Godziną Świętą”. Serdecznie zapraszamy.
  4. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Dlatego pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze
    i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 16. 30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzam chorych, starszych i niewychodzących z domu, z rejonu ul. Batalionów Chłopskich i w południe niektórych z ul. Kruszelnickiego.
  5. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – poświęcony Królowej Różańca świętego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele, jest odprawiane bezpośrednio po Mszy o godz. 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te przygotowujące się do Pierwszej Komunii św., młodzież, a w sposób szczególny tych przygotowujących się do Sakr. Bierzmowania i wszystkich innych. Jednocześnie informujemy, że od jutra, 3 października, następuje zmiana godziny celebrowania wieczornej Mszy św., w dni powszednie, z godz.18.00 na godz. 17.00.
  6. Taca dzisiejsza przeznaczona jest inwestycje w naszej parafii. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy staropolskie Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz  można nabyć „ Gość Extra” w cenie 12 zł. Polecamy ten okolicznościowy numer poświęcony tematyce Bożego Miłosierdzia.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Bożenę  Wójcik. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…