Warto przeczytać…

W najnowszym numerze Niedzieli (cena 10 zł) m.in.

– W pułapce. Psycholodzy i terapeuci biją na alarm: lawinowo rośnie liczba dzieci, które wymagają interwencji specjalisty, ponieważ wykazują klasyczne objawy uzależnienia – tym od smartfonów.

– Prywatna wiara? Czy można być chrześcijaninem, ale niepraktykującym, oraz jakie to rodzi konsekwencje i czy taka osoba może zostać chrzestnym?

– 6 bln 200 mld zł, czyli równowartość 1 bln 320 mld euro – to kwota wyceny strat, które poniosła Polska na skutek niemieckiej agresji w 1939 r. Czy Niemcy zechcą oddać Polsce to, co należne?

– Niedoceniony mistrz Wincenty, czyli o bł. Wincentym Kadłubku

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Pokazać Boga, który jest bliski. Katecheci rozpoczęli nowy rok szkolny

– Integruje, wspiera – festyn w Sędziszowie

– Jak Proszowice pomagają pielgrzymom?

– Zbudowany przez ludzi i dla ludzi – Drużykowa i jej parafia

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego (cena 8 zł) m.in.:

– O walce zbrojnej z agresorem i duchowej z nienawiścią wobec Rosjan oraz wdzięczności za pomoc Polaków w rozmowie z Beatą Zajączkowską mówi abp Swiatosław Szewczuk, zwierzchnik Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego na Ukrainie

– Złotouści. Mówić każdy może, ale nikt nie powinien ględzić. Zwłaszcza z ambony – pisze Franciszek Kucharczak i przybliża postaci kilku wybitnych kaznodziejów z historii Kościoła.

– Czy przyjmować z pokorą agresywne głosy w przestrzeni publicznej, nawet te życzące Kościołowi rychłego upadku? Nadstawiać drugi policzek bez względu na to, czy oskarżenia są sprawiedliwe? A może jednak wolno czasem zapytać, tak jak to zrobił Jezus: „Dlaczego mnie bijesz?”.