Niedziela 11 września 2022 r.

 1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Także rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga
  o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
 2. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.
 3. We wtorek, 13 września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00, różaniec św. i procesja z figurą MB. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.
 4. W środę, o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a następnie Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • we wtorek,13 września – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • w środę,14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystość odpustowa w parafii Św. Krzyża w Kielcach.
 • w czwartek, 15 września wspomnienie NMP Bolesnej.
 • w piątek, 16 września– świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa
 1. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 2. W zakrystii po każdej Mszy św. nadal prowadzimy zapisy dzieci z klas trzecich do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. W przyszłą niedzielę, 18 września, na Mszy św. o godz. 10.00 rozpoczniemy formalne przygotowanie młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Dlatego zapraszamy kandydatów i ich Rodziców. Jednocześnie przypominamy, aby kandydaci przynieśli wypełnioną deklarację.

Składamy staropolskie Bóg zapłać! za wszelką okazaną życzliwość i za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Od dzisiejszej niedzieli, w naszej parafii rozpoczyna posługę duszpasterską ks. Piotr Basista. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zdrowia i siły oraz entuzjazmu na wzór św. Jana Bosko. Natomiast dziękujemy ks. Sławomirowi Zdolińskiemu za jego kilkuletnią posługę
w naszej parafii, a szczególnie za pracę wśród Służby Liturgicznej. Ze względów zdrowotnych został przeniesiony do Wspólnoty Salezjańskiej w Świętym Krzyżu. Na nowym miejscu życzymy mu wiele łask Bożych, a szczególnie powrotu do zdrowia.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Sylwestra Banaś. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo,… Wieczny odpoczynek…