Warto przeczytać…

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego (cena: 8 zł) m.in.:

O badaniach dotyczących śmierci Jana Pawła I, najkrótszym pontyfikacie i lekarstwie na współczesne choroby Kościoła

O synodzie, stanie Kościoła w Polsce i braku dobrych relacji mówi abp Adrian Galbas. „Dla mnie ważny i jednocześnie smutny wniosek to ten, że Kościół w Polsce jest dość bierny. Ta bierność często wyraża się w tym, że wielu katolikom jest wszystko jedno, jak w Kościele będzie”.

Lekcje religii w szkole są obecnie jednym z głównych miejsc poznania wiary katolickiej, szczególnie że również pełniący tę rolę rodzina i Kościół przeżywają poważne problemy. O zarzutach środowisk liberalno-lewicowych wobec lekcji religii i o tym, jak powinna wyglądać katechizacja, pisze Bogumił Łoziński

Na początku sierpnia zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na rekolekcjach oazowych w Tylmanowej złożyła istniejąca od niedawna fundacja o dumnej nazwie Biuro Obrony Praw Dziecka (BOPD). W mediach wybuchła histeria. Oskarżenie okazało się fałszywe.

W najnowszej Niedzieli (cena od tego numeru będzie wynosiła 10 zł) m.in.

Jak uczyć patriotyzmu? Powszechnie narzeka się na kosmopolityzm młodzieży, na ich obojętność wobec tego, co dla poprzednich pokoleń stanowiło fundament myślenia o społeczeństwie, państwie, ojczyźnie.

Odwaga bycia katolikiem. Czy Polacy odchodzą od Boga? Czy wiara przestaje być do życia potrzebna?

Roszkowski ma rację. Nie milkną głosy krytyki pod adresem nowego podręcznika do Historii i Teraźniejszości. „Niedziela” wyjaśnia, co zarzuca się prof. Roszkowskiemu i dlaczego środowiska lewicowe tak zaciekle walczą z podręcznikiem jego autorstwa.

Unia majstruje przy rodzinie. O tym, dlaczego Unia Europejska atakuje Polskę, o unijnych absurdach oraz o tym, jak Bruksela nagminnie omija prawo, by narzucić ideologiczne rozwiązania państwom członkowskim.

Od września „Niedziela” dostępna jest wraz z nowym tygodnikiem „Bliżej Życia z Wiarą”. W piśmie znajdują się poruszające świadectwa i historie z życia wzięte, sprawy bliskie naszej codzienności, od porad specjalistów różnych dziedzin po przepisy, od ciekawostek po krzyżówki…

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Otwierają domy i serca, czyli jak Proszowice podejmują pielgrzymów.

Na pięknej drodze. Druga pustelnia w diecezji kieleckiej. W parafii Drochlin.

Oleśnica i jej skarby. Relacja z parafii

Ks. dr Marcin Rokita o Krucjacie Eucharystycznej

Figura z Gargano w parafii Maksymiliana w Kielcach