Niedziela 4 września 2022 r.

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za pomordowanych mieszkańców Niewachlowa w czasie II wojny światowej i tych którzy zostali rozstrzelani w lesie w Sukowie. Mszę święta poprzedzi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed tablicą upamiętniającą tych zamordowanych.
  2. W środę, 7 września, przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
  3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, u nas zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.
  4. W przyszłą niedzielę, 11 września, na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się ceremonia poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.
  5. Po każdej Mszy św. w zakrystii prowadzimy zapisy dzieci z klas trzecich do Pierwszej Komunii Świętej oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Dotyczy to młodzieży, która od 1 września br. rozpoczęła naukę w klasie ósmej. W niedzielę 18 września br., w czasie Mszy św. o godz. 10.00 rozpoczniemy roczne przygotowanie młodzieży do przyjęcia wspomnianego Sakramentu. W tym dniu należy przynieść wypełniony kwestionariusz.
  6. Również w zakrystii zapisujemy kandydatów na ministrantów do Służby Liturgicznej, a także chętne dziewczynki do scholii parafialnej. Zapisy do scholii prowadzi pan organista.
  7. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje przy naszym kościele. W tym tygodniu będziemy kontynuować dalsze prace przy krzyżu misyjnym. Za okazaną życzliwość i za wszelkie złożone ofiary składamy staropolskie Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stoliku przed ołtarzem.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Gałęzowskiego Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek …….