Warto przeczytać……

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Korona cierniowa, fragmenty krzyża, na którym zmarł Zbawiciel i gwoździe, którymi przybito Go do krzyża – świętych relikwii Jezusa jest co najmniej piętnaście. Co o nich wiemy?

Czym różni się Kościół od Wspólnoty? Dlaczego Kościoły Wschodnie nazywamy Kościołami, skoro podobnie jak protestanci czy anglikanie odrzucają prymat papieski? Wyjaśniamy, czym Kościół katolicki różni się od innych Kościołów i Wspólnot chrześcijańskich.

Rozwój pielgrzymowania Drogą św. Jakuba i rosnąca sieć szlaków pielgrzymkowych prowadzących do Santiago de Compostela jest fenomenem religijnym i kulturowym współczesnych czasów.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Wszystko z Niepokalaną. Diecezjalne spotkanie Apostolatu Maryjnego.

Sposób na wakacje. Jak dobrze i owocnie spędzić tegoroczne wakacje. W numerze kilka propozycji.

Pan Bóg potrzebuje naszego zaufania (par. Sokolniki).

Uratowała niejednego kapłana (Apostolstwo Modlitwy za kapłanów – Margaretka)

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Papież Franciszek napisał list apostolski o liturgii Desiderio desideravi (Gorąco pragnąłem). Zachęca w nim do pielęgnowania w Kościele piękna liturgii, tak by umożliwiała ona faktyczne spotkanie z Bogiem i była narzędziem ewangelizacji. Największe emocje budzi pięć ostatnich paragrafów, w których Franciszek podkreśla konieczność budowania jedności liturgicznej, co dla niego oznacza zadekretowanie wyłącznie rytu posoborowego.

Nie ma powodu, by izraelska młodzież przyjeżdżała do Polski z obstawą uzbrojonych agentów służb specjalnych Izraela. Nie ma też powodu, by młodzi Żydzi „poznawali” Polskę wyłącznie przez pryzmat niemieckich obozów śmierci – pisze Jacek Dziedzina.

Idzie nowe. Związek Harcerstwa Polskiego odchodzi od ideałów, które przyświecały jego założycielom. Pod względem światopoglądowym skręca w lewo.

Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączona jest kolejna płyta z cyklu „Biblia Audio. Superprodukcja”, tym razem zawierająca księgi historyczne: Księgi Królewskie i Księgi Kronik.