Niedziela 21 sierpnia 2022 r.

 1. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
 2. We wtorek, 23 sierpnia, obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
 3. W środę, 24 sierpnia w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Do tej uroczystości przygotowujemy się nowenną, którą przeżywamy codziennie na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwy.
 5. Natomiast w ramach Dekanalnych Spotkań Eucharystycznych” w piątek wieczorem (26 sierpnia br.) odbędzie się, godzinna adoracja Najśw. Sakramentu, od godz. 20.00 do 21.00, tzw. wieczór uwielbienia, który będzie prowadzony przez młodzież. Zachęcamy do udziału wszystkich, a szczególnie młodzież naszej parafii.
 6. W sobotę, 27sierpnia czcimy św. Monikę,  matkę Świętego Augustyna.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci NMP Częstochowskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy świętej. Kaznodzieją odpustowym będzie nasz rodak ks. dr Janusz Goraj. Natomiast „Sumie odpustowej” będzie przewodniczył ks. Stanisław Król, dziekan naszego dekanatu. 
  – Uroczystość odpustową ubogaci chór męski LS-Senior z parafii św. Krzyża oraz państwo; Iwona i Adam Nowak. Oni też dadzą specjalny koncert, który odbędzie się o godz. 16.30.
 8. Maria Michalska – Pallotynka, składa serdeczne – Bóg zapłać! za złożone ofiary  w kwocie 4090 zł,  na rzecz misji w Kamerunie. 
 9. Dziękujemy wielu osobom za pomoc przy naprawie naszych organów. Dziękujemy także panu Krzysztofowi Ludwikowskiemu za odnowienie i konserwację krzyża misyjnego oraz drzwi bocznych do kościoła.  Wszystkim za okazaną bezinteresowną  pomoc składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Romualdę Gorajską oraz śp. Marię Detka. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek …….