Warto przeczytać i pomyśleć…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Jedyna taka broń – różaniec. Co takiego wyjątkowego jest w tej modlitwie, która dla jednych jest codzienną praktyką, a innym sprawia spore trudności?

– Różańcowe cuda. O sile Różańca i jego znaczeniu w życiu opowiadają osoby, które doświadczyły tego, jak wielką moc ma ta modlitwa kontemplacyjna. Mówią, czym jest dla nich Różaniec, jak zmienił ich życie i jakie cuda dzięki niemu wymodlili.

– Dokument „Szklany dom” rzeczowo odpiera stawiane Janowi Pawłowi II zarzuty formułowane przez środowiska, które nadużywają faktów związanych z przestępstwami pedofilii w Kościele. W najnowszej „Niedzieli” komentarz do tego filmu.

– Kim są zakonnice XXI wieku? Jak wygląda ich życie, nie tylko w klasztornych murach? Czy oby na pewno tchnie nudą? W najnowszym numerze „Niedzieli” obalamy stereotypy o zakonnicach.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.

– Być światłem Chrystusa. Nowi diakoni Kościoła kieleckiego

– Niezwykły uzdrowiciel. Św. Peregryn i jego kult w Wodzisławiu

– Parafia Łukowa świętuje

– Do Rzymu po pokarm – Wspólnota WSD pielgrzymowała do Wiecznego Miasta

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– O wniebowstąpieniu Pana Jezusa, znaczeniu teologicznym i nauce, jaka dla nas płynie z tej tajemnicy.

– Obronić wiedzę i rozum. Z Pauliną Guzik, autorką filmu „Szklany dom”, który przedstawia odpowiedź Papieża Polaka na dramat wykorzystywania seksualnego w Kościele, rozmawia Agata Puścikowska.

– Wiedzą, za co umierają. O posłudze kapelana w szpitalu wojennym w Charkowie w rozmowie z Bogumiłem Łozińskim mówi michalita ks. Michał Prokopiw.