Niedziela – 5 czerwca 2022 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

  1. Jutro drugi dzień świąteczny i jednocześnie święto NMP Matki Kościoła. Chociaż dla wielu jest to dzień pracy, to jednak uszanujmy świąteczny charakter tego święta. Msze św., jak w dzień powszedni, a więc o godz. 8.00 i 18.00
  2. W środę, 8 czerwca, wspominamy św. Jadwigę, królową, orędowniczkę pokoju, patronkę życia małżeńskiego i rodzinnego. Przed Mszą św. o godz.18. 00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskie. Niech Matka Boża będzie naszą orędowniczką, szczególnie w trudnych sprawach naszego życia.
  3. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  4. W sobotę, 11 czerwca, w liturgii wspominamy Świętego Barnabę, Apostoła, współpracownika św. Pawła. Jest orędownikiem w kłótniach i sporach.
  5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa dziś o godz.17. 30,a w dni zwykle po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
  6. Państwo Jaworscy z ul. Kruszelnickiego, serdecznie dziękują za okazaną pomoc na odbudowę domu po pożarze. Na ten cel ubiegłej niedzieli do puszek zebrano kwotę 4648 zł. W ich imieniu składamy serdeczne – Bóg zapłać!
  7. Tegoroczna procesja Bożego Ciała (w dniu 16 czerwca) przejdzie ul. Batalionów Chłopskich. Ołtarz, gdzie będzie celebrowana Msza św. będzie u p. Nowickich B.Ch. 375. Natomiast ołtarz Pierwszej stacji sąsiedztwie pani Danuty Stratij. Drugi B.Ch 302 p. Buchcic,  trzeci na wprost p. Durlik, czwarty u p. Parobiec B.Ch191 , zakończenie procesji w kościele. Msza św. o godz. 10.00 przy Krzyżu. Bardzo prosimy sąsiadów o pomoc przygotowaniu ołtarzy.
  8. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na inwestycje naszego kościoła, a mianowicie na zapłatę ostatniej raty w  wysokości 2 tyś za wykonany konfesjonał. Wszystkim ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  9. Natomiast w przyszłą niedzielę, na prośbę biskupa Jana Piotrowskiego, będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, na budujące się kościoły naszej diecezji.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.