Warto przeczytać

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Czy rzeczywiście „rozmowa” z Bogiem ma tylko jeden możliwy kierunek? Czy Bogu można zadawać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedzi? Czy modlitwa jest jedynym sposobem na podtrzymanie dialogu z Bogiem?

Lęk jest zbyt ludzką sprawą, żeby się nią nie zajmowała Biblia i zbyt Bożą, żeby Bóg zostawił człowieka bez jakichkolwiek wskazówek. To, co Pismo Święte mówi na temat lęku, można zawrzeć w co najmniej czterech myślach. Warto je poznać.

Odrzucenie Boga, przed czym przestrzega nas Maryja w Fatimie, zawsze prowadzi do upadku człowieczeństwa. Czy obecna sytuacja związana z brutalną inwazją Rosji na Ukrainę nie jest tego czytelnym przykładem?

Pierwsza spowiedź jest szczególnym doświadczeniem, które pozostaje na długo w naszej pamięci, czasami nawet na całe życie. Jak pomóc dziecku w przeżyciu spotkania z miłosiernym Ojcem.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Wielkanoc na uchodźstwie. W kościołach i ośrodkach naszej diecezji w uroczystość prawosławnej Wielkiej Nocy – 24 kwietnia dla gości ze Wschodu zorganizowano nabożeństwa.

Parafia św. Józefa z Bielin z uczniami, rodzicami, nauczycielami oraz miejscowymi sklepami przygotowała 40 paczek dla Ukrainy.

Tuczępy mają piękny zabytkowy kościół, ciekawą historię, ale przede wszystkim potencjał w ludziach, którzy czują się wspólnotą, którzy potrafią się dzielić: czasem, talentami, środkami materialnymi, aby wspomóc tych, którzy się źle mają

W kościele św. Józefa Robotnika w Kielcach duszpasterze postanowili zatroszczyć się o smutny los porzuconych obrazów.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Wojna znaczy głód. Wojna na Ukrainie będzie miała i już ma wpływ na wiele aspektów naszego życia. W zglobalizowanym świecie te konsekwencje będą odczuwalne w najdalszych jego krańcach.

Parafia w schronie. Jestem przekonany, że z tych wojennych katakumb zrodzi się żywa wspólnota i już za nią dziękuję Bogu – mówi greckokatolicki ksiądz Roman Hrydkovets, który w Czernihowie przeżył czterdzieści dni rosyjskiej okupacji.

Rosyjska cerkiew nie służy Chrystusowi. O istocie i źródłach rosyjskiego despotyzmu i podporządkowaniu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego imperialnym działaniom władców Rosji mówi prof. Andrzej Nowak

Do najnowszego numeru „Gościa” dołączona jest kolejna płyta z cyklu „Biblia Audio. Superprodukcja”, tym razem z księgami mądrościowymi.