4 Niedz. Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

1. Dziś, w niedziele Dobrego Pasterza, rozpoczyna się tydzień modlitw do Służby Bożej w Kościele. Módlmy się o nowe powołania oraz o świętość w stanie kapłańskim i zakonnym.
  2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Jednocześnie jest dzień imienin naszego pana organisty – Stanisława, któremu życzymy wiele łask Bożych i opieki swego patrona.
  3. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada kolejna rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo fatimskie, a więc różaniec św. i procesja z figurą MB połączona ze śpiewem litanii loretańskiej.  Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.
  4. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
  5. W środę, 11 maja o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  6. W czwartek, 12 maja, po nabożeństwie majowym zapraszam na spotkanie dzieci z klas czwartych wraz z rodzicami w celu omówienia przygotowania rocznicy Pierwszej Komunii Św.
  7. W piątek, 13 maja po nabożeństwie fatimskim odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakr. Bierzmowania.
  8. W naszym kościele nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz.18. 00, a w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
  9. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na sprzątanie i potrzeby naszego kościoła, składane na tace i przesyłane na konto. Wszystkim ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.