W najnowszej Niedzieli m.in.
– Jakiego księdza potrzebują ludzie? Na fali negatywnych opinii o księżach jakże często zapomina się lub po prostu nie chce dostrzec, że kapłan dzisiaj przez konfesjonał odradza w człowieku miłość do Boga i drugiego człowieka, że kapłan wspiera materialnie biednych i potrzebujących, zaś dzięki celibatowi – bezżeństwu może poświęcić to, co najcenniejsze w życiu – czas: choremu, cierpiącemu, starszemu, błądzącemu.
– Ks. prof. Waldemar Chrostowski opowiada o ostatnich dniach ziemskiego życia Jezusa.
– Miłosierny gniew Boga? Wojna na Ukrainie spowodowała, że niektórzy zadają sobie pytanie, o to, czy konflikt ten jest skutkiem Bożego gniewu. Jednak czy Bóg może wpadać w gniew? Jak rozumieć zagniewanie Stwórcy? Na te pytania odpowiada ks. Tomasz Siemieniec
– Pasterze i fachowcy. O realiach życia współczesnego księdza mówi bp. Janusz Mastalski
– W Kościele jest coraz mniej młodych ludzi. Jak zatem wychowywać dzieci, by w przyszłości w nim zostały?
– ABC Wiary. A w nim: czy jako katolicy powinniśmy wierzyć w objawienia prywatne? Czy można pogodzić ze sobą wiarę w reinkarnację i wiarę w Jezusa Chrystusa? Czym jest czyściec?
W Niedzieli Kieleckiej m.in.
– Młodzież zawierzyła swoje życie św. Józefowi.
– Człowiek wiary i wielkiego serca. Zmarł ks. dr Tomasz Chałupczak
– Gesty miłosierdzia. Parafia Smardzowice pomaga uchodźcom
– Zdajemy egzamin z człowieczeństwa. Uchodźcy potrzebują nie tylko żywności, środków czystości, ubrań… Potrzebują także rozmowy
– Czekam na pokój i męża. Jelena Jaszczenko znalazła schronienie w par. Tarczek
– Matka Boża z Szensztatu jest w Szczukowicach. Pielgrzymuje do rodzin katolickich
W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:
– Niechciany sakrament. Franciszek Kucharczak szuka przyczyn zaniku sakramentalnej spowiedzi w krajach cywilizacji zachodniej.
– Gniew. Czy jest wyrazem skrajnej bezsilności, czy raczej chęci dominowania nad drugim człowiekiem… Gniew to straszna trucizna, którą karmimy się sami, w nadziei, że zabije nieprzyjaciela.
– O przeżywaniu Triduum Paschalnego w szczególnych warunkach – wojny w Ukrainie – mówi o. Tomasz Samulnik, dominikanin z Kijowa.
Do najnowszego „Gościa Niedzielnego” dołączona jest kolejna płyta z cyklu „Biblia Audio. Superprodukcja”, tym razem z księgami Izajasza, Jeremiasza i Barucha.