VI Niedz.W.P- PALMOWA – 3 kwietnia 2022 r.

  1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś , ostatni raz, o godz. 17. 30. Bezpośrednio po „Gorzkich Żalach” Msza św. Zachęcamy do udziału.
  3. W środę, na wieczornej Mszy św. nowenna do M.B.Cz.
  4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy do udziału w liturgii „Triduum Paschalnego”. I tak:

*Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg, o godz. 18.00. Po Mszy przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

*Wielki PiątekPoczątek Adoracji od  godz. 9.00, do rozpoczęcia się ceremonii liturgii Męki Pańskiej, a więc do godz. 18.00. O godz.15.00 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i adoracja do godz. 22.00. Ofiary składane w czasie Adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację miejsc związanych z życiem Chrystusa w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie można korzystać z dyspensy postnej. Natomiast w Wielką Sobotę post nie obowiązuje, ale zachęcamy do zachowania starochrześcijańskiego zwyczaju, postu jakościowego, czyli zwykłego.

 

* Wielka Sobotaadoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie od godz. 9.00 do wieczornej liturgii tj. do godz. 19.00. Na wieczorną liturgię prosimy przynieść świece odpowiednio zabezpieczone przed skapywaniem wosku. Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00 do godz. 12.00, co pół godziny. Zgodnie ze zwyczajem polskim, w dniu poświęcenia pokarmów pamiętamy o ludziach najuboższych. Przy wyjściu z kościoła będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe lub ofiary pieniężne. Zapraszamy wszystkich do czynnego udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia i modlitewnego czuwania przy Panu Jezusie w „Ciemnicy” i „Bożym Grobie”. Do Adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcamy wszystkich parafian, szczególnie grupy modlitewne, Żywy Różaniec, Wspólnotę Krwi Chrystusa, Apostolat Maryjny, scholę dziewcząt, lektorów i ministrantów. Grupy modlitewne według rozkładu.

5, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o 7.00Natomiast nie będzie już Mszy św. o godz. 8.00

  1. Do puszek przy stopniach ołtarza są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Wczoraj postawiony został nowy konfesjonał, szczególnie dla mało słyszących i starszych osób. Dziękujemy firmie stolarskiej pana Krzysztofa Ludwikowskiego za dobre i estetyczne wykonanie. Pozostaje jeszcze rozliczenie całości. Dlatego prosimy  o ofiary na ten cel. Z góry za nie dziękujemy i mówimy staropolskie – Bóg zapłać!  
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.