V Niedziela WP – 03 kwietnia 2022 r.

 1. Dziś rozpoczynamy PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które głosi salezjanin ks. Ireneusz Macioł. Modlitwą otaczajmy księdza rekolekcjonistę, aby mocą Ducha Świętego dopomógł nam zrozumieć sens przemiany naszych serc i na nowo odczytać głębię powołania chrześcijańskiego. Dokładny program rekolekcji jest wywieszony w gablocie oraz podany na naszej stronie internetowej a także podaje sam rekolekcjonista.. W środę, na zakończenie rekolekcji, będzie zbierana taca dla Od jutra Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00, 10.00
  i 18.00
  . Również jutro po Mszy św. o godz. 18.00. Nauka stanowa dla kandydatów do Bierzmowania, młodzieży  szkoły średniej, studiującej  i  pracującej, a we wtorek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla Małżonków. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na te nauki stanowe. We wtorek, (5 kwietnia), o godz. 10.00 Msza św. dla chorych i osób w podeszłym wieku. Pół godziny przed Mszą św. dla nich będzie okazja do spowiedzi. Prosimy najbliższych o podwiezienie chorych i starszych na to nabożeństwo. W czasie Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
 2. Z racji rekolekcji wyjątkowo dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast o godz. 18.00  Msza św. z nauką rekolekcyjną
 3. W czwartek, z racji pierwszego czwartku miesiąca, dziękujemy za dar Eucharystii
  i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek, przed rozpoczęciem Mszy św. o godz. 18.00, dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. zostaną wręczone poświęcone książeczki do modlitwy. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo. „Drogi Krzyżowej”. Zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami.
 5. W sobotę po wieczornej Mszy św. odbędzie się adoracja Najśw. Sakramentu w wykonaniu naszej młodzieży. Zapraszamy do udziału.
 6. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Palmową, na każdej Mszy św. będą poświęcane palmy. Natomiast przed Mszą św. o godz. 12.00, odbędzie się uroczysta ceremonia poświęcenia palm wraz z procesją. Początek ceremonii przy krzyżu misyjnym.
 7. W środę, z racji rekolekcji nie będzie nowenny do M.B.Cz.
 8. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę do puszek przy stopniach ołtarza są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. Caritas naszej Diecezji zachęca do nabywania wielkanocnych baranów cenie 8 zł do koszyczka ze święconką. Baranek jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego, który złożył na Krzyżu ofiarę za nas i dla naszego zbawienia. Zebrane z akcji środki będą przeznaczone na wsparcie dzieci z rodzin ubogich, także dzieci z Ukrainy.
 10. W związku ze zmianą czasu, od jutra, a więc od 4 kwietnia br. wieczorna Msza św. w dni powszednie będzie odprawiana o 18.00.
 11. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na inwestycje, a mianowicie na budowę nowego konfesjonału dla mało słyszących i starszych osób. Za wszelkie ofiary składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 12. Parafia św. Krzyża w Kielcach, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia, organizuje wyjazd autokarem do Krakowa na Misterium Pasyjne w naszym Seminarium. Zachęcamy do udziału.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.