IV Niedziela WP – 27 marca 2022 r.

Intencje mszalne

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17. 30. Bezpośrednio po „Gorzkich Żalach” Msza św. bez kazania. Zachęcamy do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.
 2. W środę, na wieczornej Mszy św. nowenna do M.B.Cz.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od 16.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 17.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przed południem odwiedzam chorych, starszych i niewychodzących z domu. Natomiast z rejonu ul. Kruszelnickiego w sobotę od godz. 9.30.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. modlitwa Różańcowa ze szczególną modlitwą w int. rodzin naszej parafii.
 1. W przyszłą niedziele zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
 2. Za tydzień i w kolejną niedzielę (3 kwietnia i 10 kwietnia) do puszek przy stopniach ołtarza, będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Na wzór świec bożonarodzeniowych, „Caritasu” rozprowadzamy wielkanocne baranki oraz cenie 8 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 4. W dniach od 2 do 9 kwietnia, w naszym kościele, odbędzie się nawiedzenie obrazu MB Niepokalanej, objawiającej cudowny medalik. Nawiedzenie to organizuje Wspólnota Apostolatu Maryjnego, która zaprasza do wspólnej modlitwy w sobotę od godz.16. 45.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Dokładny rozkład rekolekcji wywieszony jest w gablocie oraz podany na naszej stronie internetowej.
 6. W związku ze zmianą „czasu” od przyszłego poniedziałku a więc od 4 kwietnia br. wieczorna Msza św. w dni powszednie będzie odprawiana już o 18.00.
 7. Składamy staropolskie – Bóg zapłać! za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Natomiast taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje, a mianowicie na budowę nowego konfesjonału dla mało słyszących i starszych osób.

 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli  śp. Renata Durło, śp. Antonina Moćko i śp. Stanisław Detka.  Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek ……..