V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024

 W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Bezpośrednio po „Gorzkich Żalach” Msza św. bez homilii. Zachęcamy do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.
 1. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego.
 1. W środę przed wieczorną Mszą św. cotygodniowa nowenna do M.B. Częstochowskiej.
 1. W piątek, nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 8.00 . Natomiast po południu planujemy przeżyć Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po terenie naszej parafii. Początek o godz. 16.30 na końcu ul. Batalionów Chłopskich obok nr. 397, a zakończenie w kościele. Już dziś zapraszamy do udziału.
 1. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę do puszek przy stopniach ołtarza są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Natomiast przed Mszą św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta ceremonia poświęcenia palm wraz z procesją. Początek ceremonii przy krzyżu misyjnym.
 1. Trwamy w Nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej  i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem męczenników polskich: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Bezpośrednio po Apelu Jasnogórskim codziennie o godz. 21.20 można się  łączyć w modlitwie korzystając z transmisji internetowych z udziałem biskupa. Szczegółowe informacje podane są na plakacie w gablocie.
 2. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Pragniemy także podziękować firmie SOCHANOWSKI-BALUSTRADY za bezinteresowne wykonanie i montaż poręczy przy wejściu do kościoła. Wszystkim mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajdują się na stoliku w kaplicy. Szczególnie polecamy kolejny numer czasopisma dla młodych „Trwajcie w Miłości ”. Ponad są dostępne okolicznościowe wydania „Niedzieli” oraz „Gość Extra” w cenie 14 zł.

 Inne ogłoszenia !

 • W najbliższy czwartek 21 marca o godz. 17.00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach odbędzie się kolejny wykład Akademii Wiara-Kultura-Nauka pt „Oblicza Piękna”. Wygłosi go astrofizyk z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika przy Polskiej Akademii Nauk w Warszawie dr Stanisław Bajtlik. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
 • Muzeum Diecezjalne zaprasza również w środę 20 marca na godz. 17.00 na spotkanie z Robertem Szajem, autorem wystawy „Kopernik tego nie widział”, a w sobotę
  23 marca
  na godz. 11.00 do kieleckiej katedry na  wykład „Droga do Nieba”.