IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024

 • Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.
 • Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30, a następnie Msza św. bez homilii. Zachęcamy do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.
 2. W środę, 13 marca, przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy. Przed wieczorną Mszą św. cotygodniowa nowenna do M.B. Częstochowskiej.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.30. Zapraszamy.
 4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedziele (17 marca ) na Mszę św. o godz. 10.00 oraz spotkanie formacyjne. Liczymy na obecność wszystkich zapisanych.
 5. Na wzór świec bożonarodzeniowych, „Caritasu” rozprowadzamy wielkanocne baranki w cenie 10 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele „Caritasu”.
 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajdują się na stoliku w kaplicy.Inne ogłoszenia !
  W związku ze zbliżającą się peregrynacją relikwii Bł. Rodziny Ulmów, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji w Kielcach, zaprasza na konferencję pt.: RODZINA ULMÓW – DROGA DO ŚWIĘTOŚCI, którą wygłosi postulator procesu beatyfikacyjnego ks. dr Witold BURDA z Przemyśla, 11 marca 2024 r. o godz.00, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Serdecznie zapraszamy do udziału.