Uroczystość Objawienia Pańskiego – 02.02.2020

  1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, a także święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Dzisiaj przypada Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona jest na Zakony Kontemplacyjne.

 

  1. W środę cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. o godz.17.00 a następnie Msza św. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbony. Po mszy św. spotkanie rodziców dzieci przeżywających I rocznicę Komunii św.

 

  1. W nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy:
  • W poniedziałek – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu pod koniec Mszy św. o godz. 8.00 błogosławieństwo gardła.
  • w środę – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu pod koniec Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie chleba.
  • w czwartek – I czwartek miesiąca. W tym dniu modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne  oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania z naszej parafii. Na Mszę świętą wieczorną i nabożeństwo w tym dniu zapraszamy szczególnie Liturgiczną Służbę, rodziny i bliskich osób zakonnych i kapłanów pochodzących z naszej parafii. W tym dniu przypada również wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

 

  1. W piątek przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W tym dniu po przerwie kolędowej odwiedzimy chorych naszej parafii.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary jakie składaliście przy okazji Kolędy –Wizyty duszpasterskiej, oraz za ofiary na kościół i sprzątanie kościoła. Zakończyliśmy już Kolędę w naszej parafii. Wznawiamy Msze św. o godz.17.00 wieczorem, a kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszach świętych rano i wieczorem.

 

  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość  Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się, Don Bosco.

 

Na miejsce wiecznego spoczynku w minionym tygodniu odprowadziliśmy śp.  Józefa Kliszowskiego lat 80. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ….