5 Niedziela Zwykła – 09.02.2020

1. W środę nowenna do M.B.Cz. o godz.17.00 a po niej wieczorna Msza św.  Prośby i podziękowania składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. W tym tygodniu wspominamy:

• we wtorek – przypada Światowy Dzień Chorych ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. W naszej parafii Msza św. dla chorych z błogosławieństwem lurdzkim w czasie rekolekcji wielkopostnych.
  • w piątek – święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

1. W piątek przypada II piątek miesiąca. Tradycyjnie w tym dniu modlimy się w intencji rodzin naszej parafii. Modlitwę różańcową w tej intencji poprowadzi Wspólnota modlitewna po Mszy św wieczornej. Zachęcamy do licznego udziału przedstawicieli rodzin naszej parafii. Również  w  piątek – 14 lutego o godz. 18.30 w salce na plebanii spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

1. Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca br. Na Placu Piłsudzkiego w Warszawie. Dlatego w zakrystii prowadzone są zapisy na pielgrzymkę autokarową do Warszawy na beatyfikację z naszej parafii. To zgłoszenie jest o tyle ważne że trzeba zamówić bilety wstępu na Mszę beatyfikacyjną. Również osoby udające się indywidualnie koleją lub innym środkiem transportu powinni się zgłosić w zakrystii celem zamówienia dla nich biletów wstępu na Mszę świętą beatyfikacyjną. Zapisy będą prowadzone do końca lutego. Pielgrzymka autokarowa z naszej parafii odbędzie się o ile zbierze się cały autokar.

1. Dzisiaj przed kościołem można nabyć książkę: „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” – jest to wydanie okolicznościowe z okazji Beatyfikacji – cena 6 zł. Gorąco zachęcamy do lektury tej książki. Zachęcamy również do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się i  Don Bosco.