Uroczystość Chrystusa Króla – 22.11.2020

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców.

 

  1. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 

  1. W piątek przypada ostatni piątek miesiąca po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok kościelny i liturgiczny. Będzie to zarazem pierwsza Niedziela Adwentu. Na Mszy św. o godz. 800 poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły. W tym roku opłatki będzie można nabyć w zakrystii.

 

  1. Do końca listopada (do poniedziałku włącznie) przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne.

 

  1. Rodziny, które nie wpłaciły jeszcze na sprzątanie kościoła, prosimy aby to uczynili w najbliższym czasie. Przypominamy, że za sprzątanie kościoła wpłacamy 70 zł. Podobnie, kto może wpłacić na potrzeby kościoła. Do końca listopada mamy jeszcze do zapłacenia 7000 zł – rata za fotowoltaikę

 

  1. Wzorem lat ubiegłych w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” rozprowadzamy świece wigilijne – ofiara minimalna  6 zł (świeca mała) i 13 zł – (świeca duża). Jest to dar dla dzieci z rodzin ubogich i na dofinansowanie obiadów w szkołach i świetlicach terapeutycznych.

 

  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Don Bosco

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Bronisławę Chwastowską lat 85. Polećmy zmarła Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..