Święto Świętej Rodziny- Niedziela – 26 grudnia 2021 r.

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
  1. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
  1. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
  1. W piątek, w ostatni dzień roku, 31 grudnia na Mszy św. o godz. 800 polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszej parafii w tym roku 2021. Prosimy również o zgłaszanie tych zmarłych którzy zostali pochowani poza naszą parafią. Ich także pragniemy polecać Bogu w tej Mszy św. Już dziś zapraszamy Rodziny tych zmarłych i ich przyjaciół do uczestnictwa w tej Mszy św. Natomiast o godz.17.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i Msza św. wraz ze sprawozdaniem duszpasterskim za rok  2021

W związku zakończeniem roku i przeżywanym „Sylwestrem”, jest dyspensa biskupa, a więc nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  1. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
  1. Po Nowym Roku, a więc od 3 stycznia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Plan wizyty kolędowej jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przed ołtarzem. Obecna świąteczna edycja „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego” wynosi – 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy.