Boże Narodzenie

„Dziś w mieście Dawida narodził się wam

ZBAWICIEL…  Bóg stał się człowiekiem,

Odtąd ZAWSZE JEST Z NAMI”.

„ …W JEZUSIE CHRYSTUSIE znajduje wypełnienie

wszelka udręka i tęsknota ludzkiego serca.

RADOŚĆ miłości,

ODPOWIEDŹ na dramat cierpienia i bólu,

MOC przebaczenia w obliczu otrzymanej obelgi

i ZWYCIĘSTWO życia nad pustką śmierci,

wszystko to znajduje swoje dopełnienie

w TAJEMNICY JEGO WCIELENIA …”

(Benedykt XVI, Porta Fidei)

Radością wiary świętujemy Urodziny naszego  Zbawiciela,
który  z miłości do nas, stał się małym, bezbronnym Dzieciątkiem, zdanym na opiekę  świętej Maryi, Dziewicy i św. Józefa.

Syn Boży uniżył samego siebie, aby nas nie wystraszyć  ogromem swego Majestatu, ale przyciągnąć wszystkich do Siebie.

Niech wiara w przychodzącego PANA NIEBIOS, doda nowego blasku i umocni przekonanie o Jego obecności  w nas,  do dobrego życia i odważnego  trwania  w Jego miłości.

Niech Maryja, nasza Wspomożycielka, wyprasza wiele łask
i obfitego błogosławieństwa.
Wszystkim parafianom i gościom składają – SALEZJANIE.

GŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

BOŻE NARODZENIE – 25 grudnia 2021r.

*Wierni, którzy przystąpili do Komunii św. na pasterce mogą Ją przyjąć po raz drugi podczas Mszy św. w Boże Narodzenie.

* Składamy gorące podziękowanie wszystkim za gorliwe uczestnictwo
w tegorocznych roratach, a szczególnie dzieciom i ich rodzicom, którzy się nimi opiekowali. Panu organiście Stanisławowi za prowadzenie nas w śpiewie na nowennie do Niepokalanego Poczęcia i do dzieciątka Jezus za przygotowanie scholii oraz sekstetu instrumentalnego do ubogacenia liturgii na pasterce.  Dziękujemy Strażakom za przywiezienie i umocowanie choinek, pani Oli za przygotowanie szopki p. Krzysztofowi i wielu innym za przygotowanie i świąteczny wystrój naszego kościoła.  Wszystkim w imieniu całej parafii składam serdeczne Bóg zapłać!

* W gablocie wywieszony jest  APEL Policji przestrzegający o działaniu różnego rodzaju oszustach.

* Jutro drugi dzień Świąt i święto Świętej Rodziny Taca w tym dniu będzie przeznaczona na KUL