Przemienienie Pańskie -06.08.2017

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby  i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 3. W kalendarzu liturgiczny
 • we wtorek – wspomnienie św. Dominika Guzmana, kapłana
 • w środę – Święto  św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 • w czwartek – święto  św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 • w przyszłą niedzielę – przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. Dlatego  o godz. 20.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się w kościele – odmówieniem części różańca, następnie procesja z figura MB Fatimskiej wokół kościoła i zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 1. W piątek przypada 2 piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej tradycyjnie modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii. Modlitwę poprowadzi wspólnota modlitewna.
 2. Bóg Zapłać za wysprzątanie kościoła  w dniu wczorajszym. W najbliższą sobotę o sprzątanie naszej świątyni prosimy rodziny z ul. Batalionów Chłopskich od numeru 307 – 337  ( pp. Wróblewscy, Korba, Stratij, Wiącek, Łapot, Grabka, Skowron, Wójcik,  Zagórska, Ludwinek).
 3. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na prace prowadzone przy kościele.
 4. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedzielę, Cuda i łaski.