17 Niedziela Zwykła 30.07.2017

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary, które złożą kierowcy przy poświęceniu pojazdu dniu dzisiejszym,  przeznaczone będą na MIFA Polska, za które zostaną zakupione samochody dla misjonarzy. MIFA Polska prowadzi akcje o nazwie: „1 grosz za przejechany 1 km” to znaczy że jeśli ktoś przejechał w ciągu roku 10 000 km składa ofiarę 100 zł.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby  i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W kalendarzu liturgicznym:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  • we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
  • w przyszła niedzielę – święto  Przemienienia Pańskiego
  1. W tym tygodni przypadają: I czwartek. piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I czwartek modlić się będziemy o nowe, liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17,30, po mszy św. wieczornej nabo- żeństwo. W czasie wakacji nie odwiedzamy z posługa sakramentalna chorych. W I sobotę po Mszy wieczornej modlitwa różańcowa, A w I niedzielę po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, a po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W ubiegłą niedzielę na tacę zebrano kwotę 1406, 37 zł. Kwota ta w całości została przekazana na prowadzone prace przy kościele.
  3. Dwie panie z Ukrainy poszukują pracy na krótki okres czasu jedna na tydzień druga na dwa tygodnie. Sprzątanie, pomoc przy osobie chorej lub starszej. Osoby zainteresowane po Mszy św. w zakrystii będą mogły uzyskać szczegółowe informacje.
  4. W dniach od 5 do 13 sierpnia wyrusza XXXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Formularz zgłoszeniowy z potrzebnymi informacjami można otrzymać w zakrystii po każdej Mszy św. Osoby, które z różnych powodów nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w pielgrzymce, mogą to uczynić w sposób duchowy. W zakrystii można się zapisać do grupy duchowej XXXVI Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki i otrzymać legitymację z potrzebnymi informacjami.
  5. Zakończyliśmy malowanie wnętrza kościoła. Dziękuje serdecznie za pomoc panu inż. Andrzejowi Detce.
  6. Bóg Zapłać za wysprzątanie kościoła – po malowaniu –  w dniu wczorajszym. W najbliższą sobotę o sprzątanie naszej świątyni prosimy rodziny z ul. Batalionów Chłopskich od numeru 263 – 303  ( pp. Posłowscy, Marzec, Żak, Miłek, Jaguś, Durlik, Kopacz, Piotrowscy). Pragniemy również podziękować osobom, które pracowały najpierw przy wycince drzewa przed kościołem: p. Dariuszowi Surmie, panom Władysławowi i Przemysławowi Snochom, oraz osobom, które użyczyły sprzętu: koparki i samochodu ciężarowego: panu Władysławowi Snochowi i panu kierowcy.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na prace prowadzone przy kościele.
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedzielę, Cuda i łaski.