Poniedziałek Wielkanocny – 1 kwietnia 2024 r.

 1. Dziś w Poniedziałek Wielkanocny w świątyniach naszych zbierane są ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Odpowiadając na apel księdza Rektora KUL-u zechciejmy wesprzeć tę uczelnię, której tak wiele zawdzięczamy.
 1. Nowenna do Bożego Miłosierdzia po wieczornej Mszy św.
 1. We wtorek, 2 kwietnia, na wieczornej Mszy św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Natomiast dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św., będą przeżywać ceremonię wręczenia świecy od chrztu i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi komunijnymi. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
 1. W środę, na nowennie do Matki Bożej Częstochowskiej modlić się będziemy w int. ks. Ryszarda Szymeczki z okazji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Rozpoczęliśmy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która przedłuża świętowanie pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego na cały tydzień. Dlatego
  w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy; czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakr. Bierzmowana. Przed południem odwiedzamy chorych, starszych i niewychodzących z domu.
 • W sobotę po wieczornej Mszy św., modlitwa różańcowa, w której polecać będziemy rodziny naszej parafii.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00. Natomiast taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.
 1. W najbliższą, II niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
 2. Składamy staropolskie – Bóg zapłać! za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.