Ogłoszenia – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego -25 marca 2020

1. Dzisiaj na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego we wszystkich kościołach w Polsce o godz. 12.00 będą biły dzwony. Kapłani w kościołach odmówią modlitwy:  Anioła Pański oraz 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustąpienia pandemii koronawirusza ,za chorych, służby medyczne i inne służby walczące z opanowaniem pandemii.                                                                                                                              Wszystkich Parafian zapraszamy do tej modlitwy w swoich domach, kiedy usłyszymy głos dzwonów, odmówmy : modlitwę  Anioł Pański i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji o opanowanie pandemii.

1. Z powodu zagrożenia epidemicznego w Wielką Środę nie odwiedzimy chorych w domu przed Świętami.

1. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Przystąpmy do spowiedzi w najbliższym czasie.

1. Liturgie Wielkiego tygodnia będą sprawowane w naszym kościele bez udziału wiernych i tak:
  • Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00 – bez udziału wiernych, bez obmycia nóg ,  bez przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy,  bez możliwości Adoracji przy Ciemnicy.
  • Wielki Piątek – Nabożeństwo Krzyża bez udziału wiernych. Nie będzie możliwości Adoracji przy Grobie Pańskim.
  • Wielka Sobota – ( do południa) nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele.
  • Wielka Sobota (wieczorem) o godz.19.30 – Wigilia Paschalna – bez udziału wiernych.
  • Niedziela Zmartwychwstania – rozkład Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Nie będzie Rezurekcji. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych transmitowanych w telewizji.

Gorąco zachęcamy Wszystkich Parafian do udziału w Liturgiach Triduum Paschalnego  poprzez transmisje tych Liturgii w Telewizji.